Haberler

ERGAN DAĞ KAYAĞI DÜNYA KUPASI BASIN BİLDİRİSİ

Türkiye Dağcılık Federasyonu (TDF) tarafından düzenlenen ve Erzincan Valiliği, Erzincan Belediyesi ve Erzincan Üniversitesi destekleri ile organize edilen; ayrıca Dünya Dağ Kayağı Federasyonu (ISMF) tarafından tanınan dağ kayağı dünya kupası Türkiye’de ilk defa Erzincan’da yapılacaktır.  Ergan Dağ Kayağı Dünya Kupası, iniş ve çıkıştan ibaret 15 km uzunlukta bir parkurda düzenlenecektir. Yarışma, suni fok derilerinin kayakların altına yerleştirilmesi ile yapılan 1700 metrelik yükselti farkı mesafesini içeren bir dağ tırmanışı ile dağın zirvesinden itibaren kayakla yapılacak inişten oluşmaktadır.

Uluslararası Dağ Kayağı Federasyonundan gelen dört temsilci ve üç teknik denetçi tarafından izlenecek dünya kupası yarışmaları Intersport tarafından destekleniyor ve aralarında Eurosport’un da bulunduğu Dünya çapında yayın yapan kuruluşlar tarafından yayınlanacak.

Yarışma hakkındaki teknik tanıtımın yarışmadan bir gün önce yapılması planlanmaktadır. Tanıtımda yarışmacıların güvenlik ve emniyetini sağlayacak zorunlu teçhizat ve yarışma rotası boyunca malzeme değiştirilmesi gereken kontrol noktaları detaylı olarak anlatılacak. Yarışma parkurunun ve kurallarının yarışmacılara tanıtılacağı toplantıda zaman ölçümü için kullanılacak elektronik sistem de anlatılacak.

Sporcu sayısının ise teknik toplantı öncesine kadar netleşeceği beklenmektedir. Yarışmaların 11-12 Şubat 2017 tarihinde saat 10:00’da başlaması planlanıyor. Erkek ve bayan yarışmacılara toplu başlangıç verilerek başlatılacak yarışmalarda kontrol noktalarındaki hakemler, parkur boyunca yarışmacıları kontrol ederek yarışmanın güvenli bir şekilde gerçekleşmesini sağlayacaklar. Elektronik sistem ile zaman kontrolü yapılacak yarışmaların sonuçlarının açıklanmasından sonra, saat 11:30’da madalya töreninin yapılması planlanıyor. Törenin ardından kapanış seremonisi saat 20:30’da Kültür Merkezi’nde yapılacak.

Haberler için aşağıdaki linklere tıklayın!

TURKEY SPEAKS ITALIAN WITH THE MEN SPRINT RACE. QUEEN ROUX DOMINATES ON SPAIN